Já a osobní rozvoj

Od roku 2012 se zabývám osobním rozvojem. Nejdříve pomocí tarotu a  později jsem se zabrala i do studia knih – psychologických, osobnostně rozvojových, motivačních a v neposlední řadě také porovnávání církevních textu, nacházení spojitostí mezi nimi a tím pádem, skutečnému nepřekroucenému (pro mě) poselství, které měli sdělit.

Dále knih, které jdou po příčinách nastavených programů z dětství.

Zabývám se sebemanipulativními technikami, tak aby se z hlavy odstranily nastavené brzdy.

Mám 2 děti, které mi vše zrcadlí, a ukazují, že to nejdůležitější je, aby si člověk zvědomil všechna negativa a nešťastně zkopírováné vzorce, které má v sobě zakořeněné a mohl jim u jejich výchovy předejít a předat jim to nejvzácnější, zahrnout je bezpodmínečnou láskou a přijímat je za všech okolností, dokázat nastavovat hranice i bez vynucování a vzájemných bojů. Což je poměrně velké téma, protože dokud nepřijímáme sebe, velmi těžko se nám „skutečně“ daří přijímat ty druhé.

Jsem vdaná, jsme spolu 13 let a stále se učíme jak si vzájemně lépe rozumět, správně komunikovat, udržujeme si vzájemnou úctu a důvěru.

Pravidelně navštevuji kurzy a setkání lektorů, kteří se zabývají podobnými tématy, rozšířuji si tak okruhy vědomostí, ale často i přátel.

V roce 2017 jsem procházela kolem knihkupectví a namátkou koupila knihu za 29 kč. Objevila jsem v ní tajemství vědomé komunikace, která mi přijde pro vztahy naprosto zásadní. Proto jsem se rozhodla jej začít sdílet i s vámi v podobě kurzů Vědomé komunikace, které pořádám v Plzni.

Koncem roku 2018 jsem založila tento blog Skrytý svět naší duše, kam připisuji to co mi chodí do života, čím se zrovna zabývám a věřím, že nejsem sama „kdo to tak má“ a že může být pro někoho třeba i motivací se sebou trošku hnout. Chtěla bych zde vytvořit komunitu, která se bude vzájemně podporovat v tom co děláme. 🙂

 

Já a Tarot

Když jsem byla ještě malý kluk, nosil jsem péro šíp a luk – ničemu jsem nerozuměla. 🙂

Celý můj život se topil ve strachu, pochybách, nedůvěře a bolesti v srdci.
Pomáhalo jen modlení, ale nestačilo to. Potřebovala jsem něco víc. Potřebovala jsem odpovědi.

Proč jsem nechtěná, odmítaná, navíc? Proč, proč, proč? Co je na mě tak špatného? Asi jsem musela v minulém životě provést něco strašného a teď za to pikám.

Intuitivně mě to vždycky táhlo k různým kyvadlům a vykládacím kartám, tabulkám apod. – nikomu jinému jsem totiž nic ze svých „problémů“ nechtěla svěřit, ale tady to šlo, protože jsem byla vlastně jen sama se sebou.

Zhruba před sedmi lety jsem ale zavítala na kurz výkladu tarotových karet. A můj svět se začal měnit. 🙂

Začala jsem dostávat odpovědi. Ty, které se mi líbili, ale i ty, které se mi nelíbili. Bez servítků. A to jsem potřebovala. Ukazovali mi cestu, kudy se můžu vydat.

Dnes už vím, že práce s tarotem není žádné věštění budoucnosti, budoucnost totiž není předem daná, mění se každou vteřinou s každým naším dalším rozhodnutím.

Dnes už vím, že práce s tarotem je perfektním nástrojem k sebepoznání, je to zrcadlo, které nám pomáhá podívat se na věci, které se nám dějí za zády a mi je buď záměrně, nebo nevědomky ignorujeme, aby pro nás byl život jednodušší. Rozkrývá souvislosti, které nám unikají, nebo si je zkrátka nechceme připustit.

Paradoxně je tím pro mě teď život snazší.
Člověk si nevytváří žádné zbytečné domněnky a vše vidí v jasných barvách.
Zhruba ve svých 27 letech jsem se na sebe znovu začala usmívat do zrcadla.

Časem jsem vstoupila do tarotové asociace a rozhodla se, že budu tarot šířit dál.
Ne jako věštění, a proto to po mě prosím nechtějte, ale jako takovou terapii pro naši duši.

Za svůj jsem přijala i etický kodex tarotové asociace:

– nehodnotí, nekritizuji a nesoudím
– všechny tazatelem sdělené informace považuji za důvěrné
– plně respektuji výpověď karet a nevnáším do výkladu osobní názory
– vedu tazatele tak aby mu na výkladech nevznikala závislost
– výklad opakuji až ve chvíli, kdy tazatel projde změnou (okolností, motivací, přesvědčení …)
– informace nezkresluji ani netajím
– respektuji tazatelovo právo volby

 

Já a tělo

Dále jsem také soukromou lektorkou zdravotní tělovýchovy. Zabývám se neinvazivním rovnáním páteře, znovuobnovou funkce kloubů a uvolňováním svalů. Dále pracuji s technikami dechu, díky kterému se posiluje hluboký stabilizační systém těla a správnou technikou chůze, tak aby zatížení na naše klouby bylo co nejmenší.

Jedná se o klidové cvičení, kde se cíleně zaměřujeme na konkrétní svaly, klouby, vazy apod., tak aby tělo dokázalo maximálně regenerovat.

Dnešní svět je velmi ve stresu a kvůli tomu i velmi „v křeči“, která bohužel zabraňuje správnému proudění tělních tekutin a okysličování organizmu.

A právě na tohle všechno se toto cvičení zaměřuje. 🙂


Komentář